3D Printing in Action Etkinligi 19.Kasim.2019

Chern0bly

 
Üye
Katılım
24 Eki 2019
Mesajlar
98
Tepkime puanı
48
Konum
6.Gezegen
Etkinlik Detayları

3 boyutlu yazıcıları gündelik hayatta karşılaştığımız problemleri çözmek için başkalarından destek almadan nasıl kullanabiliriz?

3 boyutlu yazıcılar hayatımızın her alanına farklı şekillerde girmeye başladı ve biz bu cümleyi her yerde okur olduk. Peki 3 boyutlu yazıcıların gündelik hayat akışımızı nasıl değiştirebileceğinin gerçekten farkında mıyız?

3 boyutlu basım teknolojisini hem teorik hem de pratik olarak ele aldığımız bu eğitimde yukarıdaki soruların peşinden gideceğiz. 3 boyutlu baskı uygulamalarını yakın çevremizdeki problemleri çözmek için kullanarak tanımlanan bir probleme getirdiğimiz çözüm önerilerini 3 boyutlu modelleyip üretiyoruz.

Eğitmen: Mertcan Avcı, Prototipleme Lab Sorumlusu, ATÖLYE

- Katılımcıların 3 boyutlu modelleme ve baskı konularında tecrübesi olması beklenmemektedir. Bu teknolojiyi gündelik hayatına daha yakın kılmak isteyen herkes workshop katılımcısı olabilir. Biletler Biletino‘da.

* Katılımcılar eğitim sonrasında basımı yapılacak modelleri saklayabilirler.

** Etkinlik dili Türkçe’dir.

*** Katılımcıların workshop için yanlarında bilgisayar getirmeleri beklenmektedir.

Eğitmen
Mertcan AVCI

Mertcan, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden mezun oldu. 2015-2017 yılları arasında Mimarlık Fakültesi Üretim Laboratuvarının kurulması sırasında, iş güvenliği, makine kullanım sistemi, malzeme ve üretim yönetimi gibi konularda üzerine çalıştı. Proje geliştirmeye lise yıllarında başlayan Mertcan, 2011-2012 yıllarında geliştirdiği yazılım projeleri ile TÜBİTAK bölge dereceleri aldı.

Mertcan; 2B ve 3B animasyon, temel elektronik, ürün ameliyatı, ürün fotoğrafçılığı, girişimcilik, temel psikoloji ve şiddetsiz iletişim gibi eğitimler aldı. Her zaman bu hayatın çırağı olacağı düşüncesiyle karşısına çıkan bütün kaynakları kullanarak öğrenmeye devam eden Mertcan, şu an Veri Stratejisi Geliştirme ve Nesnelerin İnterneti üzerine çalışıyor.

2017 yılında ATÖLYE ekibine katılan Mertcan, ATÖLYE’de teori ve uygulamanın harmanlandığı workshop tasarımları ve kolaylaştırıcılığı, fiziksel ve dijital prototipleme ve üretim süreç yönetimi gibi başlıklarla ilgilenerek, Prototipleme Lab Sorumlusu olarak çalışıyor.

Mertcan, daha çok insan tanımak ve toplum yararına projeler üretmek için 2010 yılında katıldığı Uluslararası Interact Kulübü’nden ayrıldıktan sonra, 2015 yılında Uluslararası Rotaract Kulübü’ne katıldı. Boş vakitlerinde kamp yapmak, doğa yürüyüşü ve yelken gibi doğa sporlarıyla uğraşmayı, dans etmeyi ve geliştirici içerik keşfetmeyi seviyor.